Przedszkole

Nasze kameralne przedszkole zlokalizowane w dzielnicy Poznań Grunwald, przygotowuje Dzieci, które ukończyły 2,5 roku do ich dalszej przygody ze światem edukacji.

Przedszkole realizuje podstawę programową, korzystając z narzędzi i pomocy dydaktycznych naszego autorskiego programu TAAkA GłowA. Języka angielskiego uczymy w oparciu o naturalną metodę Teddy Eddie. Organizujemy także zajęcia umuzykalniające oraz wielkie Święto Muzyki z Pro Sinfoniką.

Edukacja to wydobywanie i potęgowanie tego, co w Dziecku naturalne i najbardziej ujmujące – jego poznawczej ciekawości. Takie założenie było podstawą przy tworzeniu autorskiej metody pracy TAAkA GłowA. Dzieci w wieku przedszkolnym mają nieograniczone możliwości rozwoju, mają „taaaakie wielkie głowy” od prób pojęcia wszystkich tajemnic wszechświata. Wiercą się, kręcą, zaglądają, przebiegają, dopytują, stają na rękach, żeby zobaczyć czy świat do góry nogami nie jest przypadkiem ciekawszy. To doskonały moment, by utrwalić dziecięcą ciekawość, pokazać maluchowi, że wiele jest w zasięgu jego rąk i że nauka jest doskonałą zabawą. Jednocześnie to optymalny moment, by przygotowywać dziecko do spotkania ze środowiskiem szkolnym, uczyć je odpowiedzialności, systematyczności, koncentrowania uwagi, zapamiętywania tego, co ważne.

W naszym przedszkolu wsparciem i radą otaczamy również Rodziców, bo głęboko wierzymy w to, że mądrzy Rodzice to silne i zdolne Dzieci. Konsultacja z Pedagogiem odbywa się na początku współpracy oraz w trakcie roku.

BEZPŁATNA KONSULTACJA

Chcesz sprawdzić, czy nasze podejście, przytulne miejsce oraz program zaczarują Cię możliwościami i wartościami, jakie wyznajemy?

Przyjdź z Dzieckiem na bezpłatną konsultację z Kierownikiem placówki. Dowiesz się, kim jesteśmy i jak pracujemy. Gdy zdecydujesz się na podpisanie umowy, wspólnie określimy, jakie są potrzeby rozwojowe Twojego Dziecka i cele edukacyjne.

Zarezerwuj termin

Metoda pracy z Dziećmi

Przeczytaj jak pracujemy

_MG_1951popZajęcia mają charakter rozwojowy i psychoedukacyjny – wspieramy Dzieci w budowaniu relacji z otaczającym je światem i pozwalamy im go doświadczać wszystkimi zmysłami, dzięki stymulacji otoczeniem w zależności od indywidualnych potrzeb Dziecka. Program TAAkA GłowA dedykowany grupie wiekowej od 3 do 5 lat rozwija ciekawość, wyobraźnię i kreatywność. Ma również na celu przygotowanie Dziecka do nauki czytania i pisania, przyswajania wiedzy z zakresu matematyki czy wsparcie rozwoju wyższych funkcji myślowych, takich jak pamięć i uwaga. Program przewiduje również udzielanie wsparcia Rodzicom, aby mogli się dowiedzieć, w jaki sposób dbać o wszechstronny rozwój swojego Dziecka.

Nauka czytania w programie TAAkA GłowA Czytam opiera się na budowaniu samych pozytywnych doświadczeń, również tych związanych z najbliższym otoczeniem. Zajęcia przygotowują Dzieci do nauki czytania i pisania – nasze działania skupiają się na wyjaśnianiu Maluchom oraz ich Rodzicom zasad rządzących czytaniem całościowym i zachęcają do zapoznawania się z literaturą już od najmłodszych lat. Dzięki powyższym działaniom, kształtujemy również umiejętność tworzenia rozbudowanych wypowiedzi ustnych, a także rozwijamy umiejętność koncentracji uwagi i zapamiętywania.

CZYTAJ WIĘCEJ

Dzień w przedszkolu

Zobacz jak wygląda przykładowy dzień w przedszkolu Taaki Maluch. Harmonogram dnia oraz dodatkowe atrakcje.

Czytaj więcej

Przykładowe jadłospisy

Wyżywienie wg zbilansowanej diety zapewnia firma cateringowa współpracująca z dietetykiem. Zobacz przykładowe jadłospisy.

Czytaj więcej

CENNIK

Zarezerwuj miejsce!

Cennik specjalny — oferta Przedszkole PLUS Klub Malucha lub Żłobek

Okazja dla rodziców z dwójką Dzieci!

Dla rodziców z dwójką Dzieci mamy ofertę specjalną. Liczba miejsc jest ograniczona. Rodziców zainteresowanych skorzystaniem z tej opcji zapraszamy do kontaktu

» +48 695 122 966

_MG_2000popm

Punkt przedszkolny TAAki Maluch w roku szkolnym 2018-2019 współfinansowany był ze środków Unii Europejskiej

ue

Informacje ogólne o projekcie UE