Podejście pedagogiczne i wyznawane wartości

Dzieci w wieku przedszkolnym mają nieograniczone możliwości rozwoju. Wiercą się, kręcą, zaglądają, przebiegają, dopytują, stają na rękach, żeby zobaczyć czy świat do góry nogami nie jest przypadkiem ciekawszy. To doskonały moment, by utrwalić dziecięcą ciekawość, pokazać Maluchowi, że wiele jest w zasięgu jego rąk i że nauka jest doskonałą zabawą. Jednocześnie to optymalny moment, by przygotowywać Dziecko do spotkania ze środowiskiem szkolnym, uczyć je odpowiedzialności, systematyczności, koncentrowania uwagi, zapamiętywania tego, co ważne.

Inspirują nas poglądy Jespera Juula. Jesteśmy przekonani, że Dzieci mają naturalną umiejętność współdziałania, czyli przystosowania się i współpracy. Uważamy, że od mądrych dorosłych powinny nauczyć się czegoś równie ważnego; jak w relacjach z innymi zadbać o siebie, bez krzywdzenia i ranienia?
Jesteśmy biegłymi znawcami języka osobistego; tego właśnie języka uczymy dzieci. Przekonujemy, że powinny być sobą — nie kształtujemy na określoną modłę, nie dopuszczamy do tego, aby dzieci stawały się „niewidzialne”. Pomagamy odkryć im, kim są i wzmacniamy ich poczucie własnej wartości.
Do lamusa wyrzuciliśmy zakurzoną strukturę władzy dorosły-dziecko – Taaki Maluch to relacje oparte na szacunku każdej ze stron. Nie lekceważymy uczuć Dzieci, nie skupiamy się na pouczaniu – kształtujemy w Dzieciach umiejętność wyrażania i praktykowania własnej odpowiedzialności. Pracujemy na ustalonym wspólnie opracowanym kontrakcie.

Wierzymy, że dzięki naszemu podejściu dokładamy cegiełkę do budowania odpowiedzialności społecznej przyszłego pokolenia!

W naszym przedszkolu wsparciem i radą otaczamy również Rodziców przedszkolaków, bo głęboko wierzymy w to, że mądrzy rodzice to silne dzieci.

Wsparcie metodologiczne i narzędzia

Program TAAkA GłowA

Zajęcia mają charakter rozwojowy i psychoedukacyjny – wspieramy Dzieci w budowaniu relacji z otaczającym je światem i pozwalamy im go doświadczać wszystkimi zmysłami, dzięki stymulacji otoczeniem w zależności od indywidualnych potrzeb Dziecka.

Czytaj więcej

Angielski Teddy Eddie

Licencjonowana metoda nauczania języka angielskiego dla Dzieci. Jest bliska naturalnemu sposobowi przyswajania języka, a przy tym łączy elementy zabawy z nauką.

Czytaj więcej

BEZPŁATNA KONSULTACJA

Chcesz sprawdzić, czy nasze podejście, przytulne miejsce oraz program zaczarują Cię możliwościami i wartościami, jakie wyznajemy?

Przyjdź z Dzieckiem na bezpłatną konsultację z Kierownikiem placówki. Dowiesz się, kim jesteśmy i jak pracujemy. Gdy zdecydujesz się na podpisanie umowy, wspólnie określimy, jakie są potrzeby rozwojowe Twojego Dziecka i cele edukacyjne.

Zarezerwuj termin